Napísali o nás na webe, v masmédiách, v TV... - EXOTA - Vranov nad Topľou

Napísali o nás na webe, v masmédiách, v TV... - EXOTA - Vranov nad Topľou

Prejsť na obsah

Napísali o nás na webe, v masmédiách, v TV...Prešovský KORZÁR - 3. januára 2010  

V Tovarnom sa prezentovali chovatelia exotických vtákov
TOVARNÉ. Drobnochovatelia z blízkeho, ale aj vzdialeného regiónu sa dnes stretli na burze zvierat v obci Tovarné, okres Vranov nad Topľou. Viac ako 160 vystavovateľov ponúkalo záujemcom o kúpu viacero druhov exotického vtáctva, holubov, hydiny, králikov, psov, či pestrý sortiment kŕmnych zmesí a výživových doplnkov.
"Naše podujatie organizujeme pravidelne počas celého roka prvú nedeľu v mesiaci," uviedol pre TASR člen základnej organizácie Exota Vranov nad Topľou Jozef Uhrin. Dodal, že predaj exotických vtákov, ktorý sa realizuje od roku 1992, sa postupne doplnil aj o ponuku ďalších drobnochovateľov. Medzi pravidelných návštevníkov predajnej výstavy patrí zároveň viacero obchodníkov s tovarom pozostávajúcim z chovateľských potrieb a potravy pre zvieratá. Podľa Uhrinových slov ide v súvislosti s pestrosťou ponúkaného sortimentu, počtom predajcov, či z pohľadu záujmu zo strany širokej verejnosti, o tretiu najvýznamnejšiu burzu zvierat na území Slovenska. Zároveň poznamenal, že je to v prvom rade priestor na stretnutia a výmenu skúseností medzi ľuďmi, ktorí vnímajú drobnochov prioritne ako svoju záľubu. Podľa jeho slov prichádzajú pravidelne aj zo zahraničia. "Už tradične nás navštevujú naši priatelia z Poľska, Ukrajiny či Maďarska," uzavrel Uhrin.
Organizácia Exota Vranov nad Topľou so sídlom v Benkovciach vznikla v 90. rokoch 20. storočia a v súčasnosti združuje asi 33 členov z Bardejova, Stropkova, Vranova nad Topľou, Humenného a Giraltoviec.

http://presov.korzar.sme.sk/c/5176046/v-tovarnom-sa-prezentovali-chovatelia-exotickych-vtakov.html  (stiahnuté dňa: 10.5.2013)


Vranovské noviny uverejnili nasledujúci článok o výstave vtáctva v Tovarnom (r. 2017):


O výstave v Tovarnom v roku 2016 bol zverejnený tento článok:

Nová EXOTA uverejnila článok z výstavy
exotického vtáctva v Tovarnom (r. 2017):


Zvukové záznamy z účasti rádia REGINA
na výstavách exotického vtáctva
v Továrnom
v roku  
2016  a  2017.
Z obsahu zvukovej nahrávky  
z výstavy v roku 2017 v Tovarnom  

Z kultúrneho domu v obci Tovarné sa ozýval spev rôznych anduliek, farebných kanárikov, papagájov i ďalších druhov exotického vtáctva. Celkovo 34 chovateľov z celého východného Slovenska sa stretlo už na tradičnej výstave exotického vtáctva. Išlo o vyvrcholenie chovateľskej sezóny a celoročných burzových výstav, ktoré sa každú prvú nedeľu v mesiaci konajú práve v miestnom kultúrnom dome. Ako to na výstave najrôznejších druhov exotického vtáctva v Tovarnom vyzeralo, priblížil Lívii Godovej predseda Základnej organizácie Slovenského zväzu drobnochovateľov Exota Vranov - Jozef Krištan.
Zvuková nahrávka  z  Odborného seminára
chovateľov exotického vtáctva
konaného 9. júna 2018
vo Vranove nad Topľou

Návrat na obsah